تبلیغات
آمادگی جسمانی - قاعده اصلی برای لاغری
 
آمادگی جسمانی
پنجشنبه 10 اسفند 1391 :: نویسنده : محمدرضا محمودی
کارشناسان تغذیه برای کسانیکه دوست دارند لاغر شوند ، ده قاعده مهم را خاطر نشان مینمایند . اگر از این قواعد و اصول پیروی نمائید ، خلاصی یافتن از وزن اضافی تان کار زیاد سختی نخواهد بود .

ده قاعده طلائی بدین شرح میباشند :

1- در لاغری هیچگاه هدفهائی که رسیدن و تحقق آنها امکان پذیر نبوده و یا رسیدن به آنها سخت است را انتخاب نکنید . خود را هیچگاه برای رسیدن به وزنی خاص متمرکز نکنید . باید چنین قبول کنید که یکی دو کیلو اضافی ایرادی ندارد .

2- هر زن لاغری جذاب نیست . اگر هدف شما از لاغر شده اینست که بیش از پیش جذاب بنظر برسید باید این نکته را فراموش نکنید که جذاب بنظر رسیدن تنها با لاغری ارتباط ندارد و فاکتورهای دیگری را نیز میطلبد .

3- فکر نکنید که با گرفتن رژیم غذائی شکل عمومی بدن شما تغییر خواهد یافت . بعد از لاغری بدن شما کمی لاغر تر و نحیف تر از گذشته دیده خواهد شد . مطمئنا با گرفتن رژیم غذائی سینه ها و باسن شما کوچکتر خواهد شد ولی تناسب اندام بهم نمیخورد .

4- میزان کالری که در طول روز دریافت مینمائید را کم کم کاهش دهید . برای کم بودن میزان چربی غذاهایتان توجه لازمه را مبذول دارید . هیچگاه سبزیجات و میوه جات را از رژیم غذائی خود کم نکنید .

5- هیچگاه هدفتان لاغر شدن در کوتاه مدت نباشد . از اینرو اگر دوست دارید بعنوان مثال در ماههای گرم سال و یا در روزی خاص لاغرتر بنظر برسید باید برای آن از ماهها قبل برنامه ای خاص را بمورد اجراء بگذارید . رژیم های غذائی تک غذائی میتواند به اراده ، تغذیه و سلامتی شما ضربه بزند . با رژیم غذائی مناسب روزانه 1200 الی 1500 کالری مواد غذائی مصرف کرده و مرتبا ورزش نمائید .

6- برای دوری از بازگشت به وزنی که با رژیم های غذائی از دست داده اید ، تغذیه سالم را بصورت عادت غذائی خود درآورید . مقدار سبزیجات و میوه جات در رژیم غذائی را افزایش داده و از میزان قند ، گوشت ، چربی و نان وشیرینی جات بکاهید .

7- کار حساب کردن کالری مواد غذائی را با بیحوصلگی انجام ندهید . در آشپزخانه خود ترازوئی قرار داده و تمام مواد غذائی را بر اساس لیست کالری مواد حساب کنید . ولی در اینکار نیز لطفا مبالغه نفرمائید .

8- ورزش را فراموش نکنید . اگر انجام نرمش و ورزش را دوست نداشته و یا اینکه بهنگام ورزش دلتان گرفته و خسته میشوید ، بیشتر حرکاتی که دوست دارید را تکرار نمائید . مثلا میتوانید هفته ای سه بار با ترانه ای که دوست دارید برقصید .


9- هر روز بر روی تراز خودتان را وزن نکرده و به اینکار عادت نکنید . هفته ای یکبار آنهم با لباسهائی یکسان و در ساعت مشخص خودتان را وزن کنید .

10- میتوانید هر چه در طول روز میخورید را یادداشت کنید و اگر از رژیم غذائی که گرفته اید راضی نباشید یادداشت خود را مرور کرده و اشتباهتان را بیابید . این مقایسه میتواند تمرینات بعدی را هدایت کند .ما می‌توانیم جمعیت جهان را از نظر تناسب اندام افراد آن، ‌به 3 قسمت تقریباً مساوی تقسیم كنیم: یك سوم چاق، یك سوم لاغر و یك سوم دارای اندام مناسب. بنابر این پدیده چاقی یا لاغری، پدیده‌ای طبیعی به حساب می‌آید.
اگر بتوانیم سیستم سوخت و ساز بدن را درك كنیم علت این پدیده را نیز می‌توانیم درك كنیم. خداوند متعال، ‌بدن انسان را با دقتی فوق‌العاده ساخته و نه تنها كل محاسبات لازم را برای سلامتی او در نظر گرفته، به منظور تأمین انرژی لازم برای ادامه این زندگی، سیستم های دقیقی خلق كرده است.
انرژی لازم برای تأمین نیازهای بدن انسان از خوراكی ها دریافت می‌شود. اگر انرژی دریافتی به اندازه انرژی مورد نیاز بدن باشد، وزن آن شخص ثابت می‌ماند‌ و اگر این انرژی بیش از انرژی مورد نیاز بدن باشد، بدن پس از دریافت نیاز خود،‌ انرژی باقیمانده را به ذخیره ای برای روزهای قحطی تبدیل می‌کند. این ذخیره معمولاً به صورت بافت چربی در مناطق مختلف بدن باقی می‌ماند و باعث افزایش وزن می‌شود.
حال اگر انرژی دریافتی شخصی كمتر از نیاز او باشد،‌ بدن مجبور است برای تأمین بقیه نیاز خود از این انرژیهای ذخیره شده (چربیهای انباشته در بدن)‌ استفاده كند. در صورت عدم وجود ذخائر چربی،‌ بدن نیاز خود را از سوزاندن بافتهای دیگر خود تهیه خواهد كرد. وضعیت تأمین نیاز بدن به گونه‌ای است كه حتی در بعضی حالتهای قحطی و رژیمهای نادرست، بدن برای تأمین نیاز خود از بافتهای حیاتی و مهم مثل قلب، ‌كلیه، كبد و غیره استفاده می‌كند كه باعث كاهش وزن می‌شود.
بنابراین لاغری دلیل بسیار روشنی دارد و با رفع این دلیل به راحتی می‌توان به وزن ایده‌آل رسید و از سلامتی كامل و اندامی مناسب بهره برد.

ژن ولاغری و چاقی

آیا چیزی به نام ژن چاقی و ژن لاغری وجود دارد؟
خیر؛ چون می‌دانیم كه ژنها غیر قابل تغییرند. مثل ژن رنگ پوست، یا چشم. ما نمی‌توانیم ژنها را تغییر دهیم، چون ژنها داخل سلولهای بدنند و از اجداد و نیاكانمان به ما منتقل شده‌اند. از آنجا كه چاقی و لاغری تغییرپذیر است، هیچ كدام ژن محسوب نمی‌شوند.

اگر ژن چاقی و لاغری وجود ندارد، چرا گاهی همه اعضای برخی خانواده‌ها چاق، یا برعكس،‌ همه لاغرند؟
رفتارهای انسانها طبق قواعد ژنتیك است. هر فردی ژنهای رفتاری خاص خود را از نیاكان خود دریافت می‌کند و به ارث می‌برد. یكی از این ژنهای رفتاری، ‌ژن رفتاری خوراكی است كه در خانواده‌ای با ژن رفتاری پرخوری، باعث چاقی افراد خانواده، در خانواده‌ای دیگر با رفتار معتدل در تغذیه، باعث خوش‌اندامی‌، و نهایتاً در خانواده‌هائی با رفتار عدم تمایل به خوردن یا نفرت از غذا، سبب لاغری افراد می‌شود.

 

دو خانواده را در نظر بگیرید كه در یكی، همگی لاغر و در دیگری همگی چاق هستند. فرض كنید یك جعبه شیرینی در یخچال خانه هر دو خانواده وجود دارد. چه بسا در خانواده لاغرها تعداد زیادی از قطعات شیرینی پس از چند روز خراب شده، روانه‌ سطل آشغال شود؛ زیرا پدر یا مادر خانواده می‌گویند شیرینی را برای بچه‌ها خریده‌اند. بچه‌ها نیز هر یك بهانه‌ای می‌آورند: یكی می‌گوید: میل ندارم؛ دومی می‌گوید: الآن سیر هستم؛ سومی می‌گوید: حوصله ندارم. چهارمی می‌گوید: باشد برای فردا و پنجمی … خلاصه هر یك، طوری از خوردن طفره می‌رود.
ولی در خانواده چاقها، وقتی پدر از سر كار برمیگردد، می‌بیند جعبه ‌شیرینی هم نیست و نابود شده است! بچه‌ها شیرینی را خورده‌اند و جعبه خالی را در سطل آشغال انداخته‌اند. این خانواده رفتار بخور بخور را به ارث برده‌اند و هر كدام كه در یخچال را باز كرده‌اند، یك قطعه از شیرینی خورده‌اند. اینها چاقی را به ارث نبرده‌اند، رفتار «اگر دیدی بخور»، یا اضافه خوردن را به ارث برده‌اند كه سبب چاقی می‌شود.
بنابراین، فرق زیادی بین رفتار‌ و ژن وجود دارد. اگر ژن چاقی یا ژن لاغری وجود داشت، هیچ امیدی به كاهش یا اضافه وزن نداشتیم، ولی چون رفتار افراد قابل كنترل است، به راحتی می‌توان لاغرها را چاق و چاقها را لاغر كرد

http://dolphinsportclub.com

نوع مطلب : مقالات مربوط به آمادگی جسمانی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 تیر 1398 11:54 ب.ظ
باتشکر از سایت شما
یکشنبه 30 تیر 1398 05:39 ب.ظ
عالیه ممنون
شنبه 4 خرداد 1398 01:23 ق.ظ
erectile vit e http://viagralim.us erectile vit e !
An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who had been conducting a little research on this. And he in fact bought me lunch due to the fact that I found it for him... lol. So allow me to reword this.... Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending some time to talk about this topic here on your internet site.
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:11 ب.ظ
シャネル財布コピー、品質は本物と同様です。更に2年無料保証です。chanelバッグ新品、高い品質、激安、送料無料!
شنبه 29 اردیبهشت 1397 05:46 ب.ظ
Wow, this article is good, my younger sister is analyzing these things,
so I am going to convey her.
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:01 ب.ظ
سلام، تو کار بسیار خوبی انجام دادی من قطعا digg آن و شخصا توصیه به دوستان من.
من مطمئن هستم که از این سایت سود خواهند برد.
جمعه 4 اسفند 1396 09:02 ب.ظ
شما واقعا یک وب مستر خوب هستید سرعت بارگذاری سایت باورنکردنی است
این نوع احساس می کند که شما در حال انجام یک ترفند متمایز هستید.
علاوه بر این، محتویات شاهکار است. تو هستی
در این موضوع کار شگفت انگیزی انجام داده اید!
دوشنبه 30 بهمن 1396 10:46 ق.ظ
ممنون از اشتراک گذاریتون
یکشنبه 29 بهمن 1396 04:57 ب.ظ
تشکر امیدوارم باعث انگیزه بشه
یکشنبه 29 بهمن 1396 04:37 ب.ظ
قدردان زحمات شما هستیم
یکشنبه 29 بهمن 1396 03:50 ب.ظ
ممنون از شما
یکشنبه 29 بهمن 1396 02:33 ب.ظ
با تشکر
یکشنبه 29 بهمن 1396 02:07 ب.ظ
قدردان زحمات شما هستیم
یکشنبه 29 بهمن 1396 12:43 ب.ظ
در زمینه ای که فعالیت می کنید جزء بهترینئ ها هستید موفق باشید
یکشنبه 29 بهمن 1396 12:12 ب.ظ
ممنون از اشتراک گذاریتون
یکشنبه 29 بهمن 1396 12:12 ب.ظ
ممنون از اشتراک گذاریتون
شنبه 28 بهمن 1396 05:32 ب.ظ
ممنون از اشتراک گذاریتون
چهارشنبه 18 بهمن 1396 03:09 ق.ظ
Greetings I am so grateful I found your website,
I really found you by accident, while I was searching on Aol for something else, Nonetheless I am here now and would
just like to say thanks for a tremendous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read
through it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb work.
یکشنبه 9 مهر 1396 09:00 ب.ظ
ممنون از سایت خوبتون
شنبه 18 شهریور 1396 04:19 ب.ظ
Excellent post. I was checking continuously this weblog and I am
inspired! Extremely helpful information particularly the
last section :) I maintain such info a lot. I used to be looking for this certain info
for a long time. Thanks and best of luck.
چهارشنبه 15 شهریور 1396 02:04 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice within this post!
It is the little changes which will make the most important changes.
Many thanks for sharing!
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:43 ق.ظ
Very shortly this web site will be famous among all blogging users, due
to it's pleasant posts
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:31 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Appreciate it!
چهارشنبه 14 تیر 1396 12:22 ب.ظ
I've been browsing online more than 3 hours as of late,
but I by no means found any fascinating article like
yours. It is beautiful worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers
made good content material as you probably did, the internet will likely be a lot more helpful
than ever before.
سه شنبه 13 تیر 1396 06:36 ب.ظ
Link exchange is nothing else except it is simply placing the other person's web site link on your page at suitable place
and other person will also do similar for you.
جمعه 2 تیر 1396 07:29 ب.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب اصل آیا نه نشستن بسیار خوب با من پس از
برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.

من هنوز مشکل خود را با جهش در منطق و یک ممکن است را خوب به پر همه کسانی شکاف.
در این رویداد شما که می توانید
انجام من را بدون شک بود تحت تاثیر قرار داد.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:34 ب.ظ
Stunning story there. What happened after? Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :